Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo se chce vyjádřit k čemukoliv co viděl za problém v Morašicích,  tak zde v komentářích je na to prostor. Prosím jenom slušné komentáře a pokud nebudou podepsány, tak budou smazány.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

liga Moraššice

(Leon - SDH Skuteč, 18. 11. 2010 11:27)

Objeveny nové skutečnosti. Po čase reaguji na příspěvek Petra a Jany z SDH Štěpánov, ze 6.10.2010,20:16. Píše se zde, že druhá půjčená závodnice v týmu Zbožnova je na soupisce jako člen a stala se chyba, že neměla dres svého týmu. Ona dres svého týmu měla a to týmu SDH Malinné, jejímž je členkou. Jinými slovy, jasné porušení pravidel. Prosím Petra a Janu, aby neuváděli ostatní v omyl a gratuluji k jistě "zaslouženému" třetímu místu.

dodatek

(Terka - SDH Lukavice, 12. 10. 2010 20:52)

Ještě menší poznámka:

Popravdě opravdu doufám v to, že liga bude zrušena, jelikož rok co rok se hádáme kvůli tomu, že některé družstvo porušuje pravidla. A upozorňuju znova a znova, že to jsou pravidla, na kterých jsme se před 4mi lety domluvily a které jsme si sami vytvořily "na míru".

Jo a k těm ligovým a neligovým družstvům. U nás například běháme my a naše "maminy". Podle mého názoru (jelikož tohle pravidla přesně neupravujou) je to tak, že jakmile v té sezóně jednou nastoupí v ligovém dresu, tak až do jejího konce v něm musí běhat i za neligu. A co se týká počtu lidí? Přiznávám se, že nevím. My máme 7 a 7 + ještě někoho v záloze, ale vím, že u Skutče to třeba tak není. Jde v podstatě o to, jestli se i neligová družstva musí řídit našimi pravidly. Pokud ano, tak by si i tato družstva mohla půjčit maximálně jednu z jiného týmu a bylo by úplně jedno, že jsou ze stejného sboru. Patříme sice do jednoho sboru, ale máme dvě soutěžní družstva...

No, snad jsem to moc nezamotala.

délka dráhy

(Terka - SDH Lukavice, 12. 10. 2010 20:34)

Vím, že schůzka, na které jsem bohužel nemohla být, už proběhla a tudíž píšu docela pozdě, nicméně se chci vyjádřit k tomu, co napsal náš Míla a Petr z Výsonína. (už i proto, že podle mých informací má být ještě jedna schůze štábu ligy a nad tím co napíšu, by se nejen podle nás Lukaváků měli zamyslet) I já jsem šla za panem Tomiškou a ještě jedním rozhodčím a bylo mi řečeno přesně totéž: Nedělejte problémy, jinak tu budeme do večera. A hned na to: trať nás nezajímá, to si měl zajistit pořadatel!!!! Tak pak asi těžko může ještě někdo víc protestovat.

Zbožnov je vyřešen a tím to končí.

Pokud jde o rekord....přijde mi to úsměvný. Přece nemůže dát družstvo rekord ročníku na zkrácené dráze na kterou se už OD PRVNÍHO ÚTOKU UPOZORNILO!

No nic, na další schůzi BUDEME HLASOVAT PRO NÁVRH ZRUŠENÍ ŽENSKÉ LIGY!!!!!

Morašice

(Peťan SDH Výsonín, 8. 10. 2010 13:54)

Zdravím Vás všechny diskutující.Můj pohled na poslední ligovku je následující. Kategorie muži, proběhla vcelku dobře. Byl tam sice hodně sporný moment u pokusu kluků z Lukavice, když jím byl odmáván přešlap nástříkové čáry. Jestli to tak bylo nebo ne, to si musí vyřešit jen a jen pan rozhodčí sám se svým svědomím. Kategorie ženy. Tam to bylo o dost horší, spíš jeden velkej problém. Domácí špatně umístili terče, ato o celých 5m. blíže k základně. Ano, selhal lidský faktor to se může stát. Ale co dělal štáb ligy? No přeci NIC! Při prvním útoku žen jsem si všiml, že jím ukrutně nevyšly hadice, ikdyž byl rozdělovač na značce, tak se tam ty céčka ne a né vejít. Tak jsem si to šel nakrokovat a zjistil jsem docela slušnej rozdíl ve vzdálenosti čar odhozu a rozdělovače. Mého počínání si všiml Milan Bleha z Lukavice a ptal se mě co se mi nezdá. Tak jsem mu to řek a on , že veme novou hadici která má 20m a přeměříme to. Tak jsme tak učinili a opravdu to bylo krátké. Milan šel za p. Tomiškou, a ten mu odpověděl tak jak to tady už Milan psal, že ho to nezajímá. Zamnou přišel také jeden z rozhodčích, povidal ať do toho neštourám nebo , že tam budeme do večera. Tak tohle asi vystihuje tu snahu stím něco udělat přímo na místě.Holky ze Zbožnova udělaly chybu a byly za to potrestaný dle pravidel. Koukám pěknej sloh tak končím. Trať pro ženy byla neregulérní a neměly by se počítat z této soutěže body.

liga Morašice

(Monika - SDH Štěpánov, 8. 10. 2010 10:21)

Reaguji na příspěvěk Leona: Sama za sebe, v rámci fair-play, jsem pro, že rekord ligy nám nepřísluší a měl by zůstat vašim holkám.

SDH Skuteč

(Vlastimil Huňáček, 7. 10. 2010 23:08)

Vážená paní Jano, vážený pane Petře,

ohledně dodržování pravidel ligy zde bylo napsáno dost a dost a myslím, že má každý svůj názor na tuto problematiku. Pokud bychom vyznávali precedentní právo, asi by tyto diskuse vůbec nebyly a výsledky z Morašic by byly anulovány stejně jako výsledky loňského závodu v Chrudimi. Nicméně jako všichni, věřím i já, že zítřejší jednání štábu rozhodne ku prospěchu věci a v rámci tolik diskutovaných pravidel.

Avšak pokud kritika zmiňovaná v bodu 4 vašeho příspěvku je mířena vůči členkám družstva žen SDH Skuteč, musím se jako člen výboru SDH Skuteč ohradit. Neslučujte prosím výchovu a svobodu slova. Kde jedno končí, mnohdy druhé začíná. Věřím však, že jste se nenechali unést a byla to pouze dobře míněná rada, kterou bychom se měli řídit všichni.
S přáním dalších úspěchů na sportovním poli,
Vlastimil Huňáček

liga morašice

(Milan Lukavice, 6. 10. 2010 22:06)

Dovolím si ještě jeden svůj názor. Pokud by mělo být letos dobojováno férově, neměla by soutěž v Morašicích být započítána do ligy žen. Dráha neodpovídala a tečka. Někdo třeba řekne že mu o pět metrů kratší dráha útok neovlivnila, ale za sebe můžu říct, že i o metr posunutá značka ať už na troják nebo na odhoz dokáže zhatit celej útok. A značky byly právě o těch 5m blíž k terčům. Stát se to u chlapů zastával bych stejnej názor...

Pro Leona, Skuteč

(Pekiš, 6. 10. 2010 20:46)

Pravidla existujou. Mimo ostatního je v nich napsaný, že video se nebere jako dostatečnej důkaz.

morašice

(kubajda - sdh Skuteč, 6. 10. 2010 20:43)

Myslím, že není potřeba, aby někdo našemu družstvu připomínal provedení požárního útoku. Ta naběrečka byla v mém podání a po provedeném pokusu nám bylo jasné, že tímto jsme v celkovém hodnocení spadly dolů. Samozřejmě, že za to nemohla trať to ani nikdo netvrdí.

Taky jsme to nebyly my kdo s délkou trati začal!!!Ale, když už se s tím začalo, tak by se to mělo dořešit podle pravidel.

Možná to je jen můj názor, ale hlasování v průběhu závodů mi nepřišlo jako nejlepší řešení.

Pořád se mluví o pravidlech, ale když na ně dojde, tak se ignorují.

Pořadatelé i štáb má nějaké povinosti a ty by měl plnit. To že se projevil lidský faktor - pravidla omlouvají?

Ať už ta schůzka v pátek dopadne jak chce, tak věřím, že v další sezóně vzniknou další komentáře a bude to tak pořád dokola, protože se nic nezmění.


Podobná situace byla loni v Chrudimi akorát tam se hlasovalo před zahájením závodu - myslím, že to bylo spravedlivé pro všechny.
liga Morašice

(Petr+Jana SDH Štěpánov, 6. 10. 2010 20:16)

Pokud jde o druhou závodnici v týmu Zbožnova,tak to vůbec neřešíme,protože jí mají na soupisce jako člena,stala se chyba,že neměla dres svého týmu a za to převzaly ženy ze Zbožnova plnou odpovědnost.
Družstvo Štěpánova to,ale nijak nemohlo ovlivnit,protože Andrea běžela podle pravidel v dresu Štěpánova.

liga Morašice

(Leon - SDH Skuteč, 6. 10. 2010 19:29)

Jsem pouhý divák, fandící ženám ze Skutče.
Po sportovní stránce se v Morašicích ženám ze Štepánova povedl výborný výkon v rekordním čase letošní ligy. Dá se však brát tento čas jako rekordní, když byl dosažen na trati kratší cca o 5 metrů? Představte si to v atletice. Na to by měla platit určitá pravidla. Dále mi chybí ze strany SDH Štěpánov zmínka o druhé půjčené závodnici v týmu Zbožnova. Vše mám zaznamenáno na kameře, mohu kdykoliv ukázat. Je to pro ně jistě nepříjemné, nicméně i zde snad existují daná pravidla. Buď se dodržují, a nebo se ohýbají, jak která závodnice potřebuje. To asi není úplňě fair play.

liga Morašice

(Petr+Jana SDH Štěpánov, 6. 10. 2010 17:32)

Tak jsme si také všechno pročetli a máme několik připomínek,hlavně pro ženy SDH Skuteč.
1.Pokud byla dráha kratší a vy jste to věděly nebo si to přeměřily,tak jste měly podat protest ihned na závodech a mohlo se to řešit přímo v Morašicích.
2.Pokud byla dráha opravdu kratší,tak byla pro všechna družstva stejná a vy jste mohly předvést skvělý útok,ale bohužel vaše naběračka nenabrala vodu a za to nemůže ani krátká dráha ani Andrea(která si musela přečíst opravdu nehorázné komentáře na facebooku)a nemůžou za to ani pravidla ligy,bohužel selhal lidský faktor.To je věc,kterou si musíte přiznat.
3.Jak jistě víte 1 člena ligového družstva si jiné ligové družstvo může půjčit,musí běžet v dresu svého družstva,tuto podmínku Andrea splnila.Opravdu nechápeme proč řešíte vyřešené,družstvo Zbožnova respektuje rozhodnutí rozhodčích a tím celá záležitost je uzavřená.
4.Ještě by jste se měly zamyslet nad výchovou mladých závodnic a vysvětlit jím,že slušné chování k ostatním závodníkům je stejně důležité jako skvělé výsledky v soutěži.
Členové štábu jistě zaujmou nějaký postoj a vydají prohlášení,všechna družstva žen jistě budou jejich rozhodnutí respektovat.

SDH Zbožnov

(Markéta Lidmilová , 6. 10. 2010 16:22)

Za ženský tým SDH Zbožnov bych chtěla prohlásit, že respektujeme rozhodnutí nezapočítání ligových bodů pro náš tým za soutěž v Morašicích. Tím je pro nás problém se soutěží v Morašicích vyřešen. My jsme to udělaly nevědomky, jako kdyby byla výhoda půjčit si cizí závodnici. Dále by nás zajímalo, jak to je ,když se udělá z jednoho SDH dva teamy (liga- neliga). Musí byt teda 12 závodnic??? Problém s rozměrem dráhy vyřešte podle pravidel.

Tohle mluví za vše

(Terka - SDH Lukavice, 5. 10. 2010 21:56)

Kategorie ženy - každého kola ligy se může soutěžící zúčastnit pouze v jednom soutěžním družstvu. Vyjímečně je povolena účast jedné soutěžící ve dvou sportovních družstvech a zároveň žádné družstvo nesmí být doplněno o více jak jednu soutěžící z jiného sportovního družstva v jednom kole ligy. V takovém případě soutěžící, která doplňuje družstvo, startuje v dresu svého mateřského družstva.

V případě porušení tohoto pravidla budou anulovány výsledky kola ligy pro družstva, za která soutěžící v tomto kole nastoupila.


Tohle podle mě mluví za vše a nemusíme se dál dohadovat o tom, kdo dostane za Morašice body nebo ne a ani o tom, že Zbožnov podváděl nebo nepodváděl. Tohle NEJSOU moje výmysly, ale pravidla, která jsme si na začátku letošní sezóny opětovně odsouhlasili!!!!!!!!!!!

liga morasice

(Renata Morašice, 5. 10. 2010 20:28)

hodně me mrzi, ze jsem se teto souteze nezucastnila,pac samotna priprava mi a nejen me dala velkou praci a soutez, na kterou se myslim kazdy z nas tesil dopadla takovym fiaskem, jen proto ze nejsme schopni dodrzovat pravidla?.. Bohuzel, se stala vec ,ze draha se sice namerila,ale pak pro spoustu starosti velitel zapomnel na to ze je vyznacena cara nastriku a ne body pro umisteni tercu,ale jak ctu v techto komentarich, jsme jen lidi,ale stejne tak jako to zvoral Pavel, kterej leta porada souteze, tak uplne stejne to pominul stab souteze a myslim, ze i prestoze byla draha kratsi o par metru, na vysledkach by to nic nemenilo. Horsi to pak je z kontroulou tech prukazek a to myslim,ze nam reknou sami akteri, pac ja sama zazila nacelnika, jak na lize prohlasil, prukazky nemam,ale vzdyt me znas..

liga Morašice

(kubajda - sdh Skuteč, 4. 10. 2010 15:11)

Tak jsem si dobře početla a nedá mi to a musím reagovat na příspěvek Andrei.Já osobně jsem ji na závodech neslučovala s týmem Štěpánova, ale brala jsem ji jako členku štábu, která se má postarat, aby byla dodržena veškerá pravidla. Na to, že to byl poslední závod ligy a docela rozhodující, tak se na pravidla docela dost pozapomělo a přišlo mi to jako když štáb ligy tento závod úplně vypouští! Nejen že nebyla přeměřena dráha - to nebyl jediný problém. Na platech se vůbec nekontrolovalo nářadí, průkazky se kontrolovaly všelijakým způsobem --> viz Zbožnov - nechápu jak mohl být vůbec puštěn ke startu, když v týmu běžely dvě půjčené závodnice. No a konečné anulování bodů Zbožnovu mě dostalo nejvíce, protože byly body odebráný pouze Zbožnovačkám, ale to že měly o body přijít i ostatní družstva jejichž členky za tento tým běžely to už se tak ňáko pozapomělo řešit,že?!Takže s tím svědomím opatrně. Takže pravidla se používají pouze, tak jak se komu hodí a nejsou pro všechny stejná - bohužel. A nebo si je dotyčná osoba nenaštudovala a i přes upozornění Terky, která byla ve štábu několik let toto pravidlo ignorovala.... A abych nezapoměla k tomu hlasování. Věřím, že kdyby se hlasovalo před závodem, tak se trať odsouhlasí a nenastal by žádný problém. Ale hlasovat, když už každy ví jaké body získal je fakt nesmysl a to by štáb měl sám uznat. Je jasný, že komu se zadařilo, tak bude pro a komu ne, tak bude proti. Prostě tak jak se to komu hodí. Nepříjde mi, že by tohle bylo férové řešení!!! Myslím, že schůzka bude velice zajímavá a bouřlivá. Trošku mě mrzí, že u toho nebudu.
Pravidla jsou horkým tématem každý rok, pořád se vylepšují a je to k ničemu. Myslím, že brzo dojde k tomu, že většína týmu se na ňákou ligu vykašle, protože strácí úroveň!

liga morasice

(Andrea -SDH Štěpánov, 4. 10. 2010 0:16)

1)Takže jedinou chybu, kterou uznávám, je že nebyla splněna moje povinost štábu, tzn přeměřena dráha, před zahájením soutěže(ale nikde to zatím nebylo potřeba, tak jsem tomu nevěnovala pozornost a od oka to já prostě neumím odhadnout, jsem strojař, tak se mé odhady míry pohybují pouze v cm nikoliv v m, sorry)
2) o tom, že je dráha kratší jsem se dozvěděla od Bohouše Š. po odběhnutí útoku ze Zbožnova č. 8 tzn. v době, kdy útok odběhla skoro většina ligových týmů, Bohouš považoval za dobré, aby to týmy věděly, že běhaly na kratší dráze, což se mi zdálo rozumné
3) schuzku jsem svolala v době, kdy šly na plato holky ze Skutče B -tzn. neligový tým (nemohu za to, že většina z holek z ligy běhá i za tento tým), to že jdou holky z Morašic ještě opakovaný pokus jsem si neuvědomila, což snad bylo i patrné, z toho že jsem svolala schuzku na plato 1, kde jsem myslela, že už nikdo neběží
4)řešení o Zbožnovu se nemuselo dle mého názoru odsouhlasovat, protože to je prostě dáno pravidly, o dráze jsem nedávala hlasovat, já jsem dávala hlasovat o uznání ligových bodů z této soutěže s tím, že je dráha kratší! Toto hlasování proběhlo po skončení útoku holek z Morašic. 5 lidí bylo pro a 3 proti. Za normálních podmínek bych to nemusela vubec udělat nechat o něčem takovém hlasovat, ale jelikož se právě jednalo o tom, že se měnilo dost výrazně pořadí v celkovém umístění, zvolila jsem to takto! Kdybych to neudělala a vývoj soutěže byl jiný, asi by to bylo zase podle některých rozhodně špatně, hold se nezavděčím vždy všem! A ať si každý šáhne do svědomí, jak by asi hlasoval před soutěží, kdyby věděl, že je dráha kratší. Myslím, že kdyby se to zjistilo před soutěží, tak by se postě ty terče posunuly.
5)ti co tedy tak dokonale znají pravidla ligy si přečetli odst.XIII. Závěrečná ustanovení -
Případné úpravy pravidel musí být konzultovány se zástupci sportovních družstev, což se stalo a zase se Vám to nelíbilo, tak nevím???
6) popravdě řečeno, kdo z vás tu dráhu opravdu změřil, či co víc podal písemný protest na to, že je dráha kratší?
7)nemohu za to, že zrovna tato situace nastala na soutěži, kde náš tým předvedl i nejlepší výkon a zrovna já z našeho týmu jsem i ve štábu. Prosím neslučujte můj tým s mými výroky ve štábu.Co vím, jistě je, že si určitě už nic do budoucna dělat tak aby mi hrálo do noty nebudu, nedělala jsem to ani teď, ale to mi stejně někteří neuvěři, takže se nebudu snažt to vyvracet.
A to jak napsal Milan, že ženy budou rozhodovat o mužích a naopak tak to tedy nevím, kde seženeš tolik ochotných holek nebo kluků, kteří si udělají zkoušky na rozhodčí a budou každou ligu ochotní prostát na závodech, ale jestli se ti to povede, tak klobouk dolů!
No a nebojte schuzku štábu se zástupci ligových týmů žen se pokusím v nejbližší době domluvit, tak aby se tato situace a celkové výsledky dořešily u stolu a ne pomluvami!
Kdyby měl někdo touhu řešit něco se mnou osobně tak v kontaktech najde na mě číslo. Andrea Hrouzková SDH Štěpánov

liga morasice

(Milan - SDH Lukavice, 3. 10. 2010 22:52)

Jaký hlasování o trati? na to snad nejsou potřeba ligová pravidla!!! Na krátkou trať jsem upozorňoval pana Tomišku už po prvním odběhnutém útoku!!! A odpověď-tomu se budete divit:"Já jsem rozhodčí a krátká trať mě nezajímá-to si měl změřit štáb ligy před soutěží". Na jednu stranu měl s tím štábem pravdu,na druhou bych čekal alepoň zájem.Měly se posunout terče a opakovat ten jeden útok.

Všichni nadáváme na pravidla ale tam chyba není.Je to důslednosti nás všech co běháme, pořádáme soutěže, rozhodčí nevyjímaje. Lidi ze štábu to přeměřit měli ,to je pravda ale Morašičtí si taky mohli dát pozor kam terče patří,to snad není takovej problém si to označit před soutěží.Pak se to tam plácne a nemusí se to ani měřit. No a rozhodčí? To snad nemusím komentovat. Je na čase abysme si to rozhodovali sami-nejlíp ženský chlapům a chlapi ženskejm.

Pak by se už nediskutovalo. A mohli bysme si i startovat protože někteří startéři nemají ani ponětí jak se to dělá. Na morašickou soutěž jsem se těšil celej rok ale z toho jak to proběhlo jsem zklamanej.

liga morasice

(Petule - SDH Skutec, 3. 10. 2010 22:50)

Liga Morasice???Tento poslední ligový závod,musím ohodnotit jako důkaz toho,ze pravidla ligy jsou opravdu jen takova fraska na papire ktera se muze rovnou zapalit!!pac si stejne nekteri, kteri by je meli mit na PRVNIM miste a jsou tu od toho aby je HAJILI a pevne za nimi staly,upravuji tak aby jim to hralo do noty!!!!

Pokud ma nekdo aspon trosku normalni uvazovani,tak by mel uznat,ze hlasovat o tom zda jsme pro nebo proti,aby se bezelo na zkracenou trat,by se melo PRED zacatkem utoku a ne pomalu ke konci,kdy uz vetsina vi jak dopadla a hlasuje jen ve svuj prospech.To nema s regulernosti uz NIC spolecneho!!!Takze svolana porada,kdy se resi dva problemy s porusenim pravidel ligy,ve chvili,kdy nekteri maji odbehnuto a dalsi druzstva jsou teprve na plate a nevedi jeste jak se jim zadari,neni moc vhodne.Pak mi prijde i divne,ze o jednom poruseni je rozhodnuto clenem stabu bez hlasovani,pac to tak je proste v PRAVIDLECH a o druhem poruseni se hlasovat muze a pravidla jdou nekam k certu!!!!!